سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
... حبل المتین ...

            سلام سلام ماه خدا ، ماه نیایش دعا...

                        سلام سلام ماه ادب ، ماه دعای نیمه ی شب ...

                                      سلام سلام مـاه وفـا ، مـاه ملاقـات خـدا ...

                                                           سلام سلام ماه جنون ، ماه قشنگ رمضون...

 

رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در مورد فضیلت این ماه می فرمایند:

« مردم ! این ماه برترین ماه ها نزد خداست و روزهایش برترین روزها و شبهایش برترین شبهاست و ساعتهای آن بهترین ساعتهاست . نفس هایتان در آن تسبیح و خوابیدنهایتان عبادت و عمل شما در آن مقبول و دعای شما در آن مستجاب است. با تشنگی و گرسنگی خود در این ماه تشنگی و گرسنگی روز قیامت را به یاد آورید. به فقیران صدقه بدهید ، بزرگان خود را احترام بگذارید و کوچکترها را مورد رحمت خود قرار دهید . با یتیمان مردم مهربانی کنید تا با یتیمان شما مهربانی شود و صله ی رحم به جا آورید...

مردم ! شما زندانی اعمالتان هستید، با استغفار خود را آزاد کنید . پشتهایتان از گناه سنگین است ، با طولانی نمودن سجده اهای خود آنرا سبک کنید...

ماه میهمانی خداوند

مردم ! کسی که مؤمن روزه داری را افطاری دهد ، ثواب آزاد کردن یک بنده و آمرزش گناهان گذشته ی خود را دارد گرچه با نیمدانه ای از خرما یا جرعه ای آب.

هر کس در این ماه بر من صلوات بفرستد ، روزی که ترازوها سبک است ، خداوند ترازوی او را سنگین می نماید و کسی که یک آیه قرآن بخواند مانند کسی که قرآن را در ماهی غیر از این ماه ختم کند، ثواب خواهد داشت.»

« اللهُم صَلِ علی مُحمد وَ آل مُحمد »

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام از رسول خدا سؤال فرمودند : برترین اعمال در این ماه چیست؟
حضرت فرمودند: ابوالحسن! برترین اعمال در این ماه دوری گزیدن از حرام های خدای عزیز و بزرگ است.

خداوندا ! توفیق ترک گناه را در این ماه بزرگ را به ما عطا بفرما !





کلمات کلیدی: عید فطر
ارسال در تاریخ دوشنبه 87/6/11 به قلم محمدحسن

این نامه در اوایل دوران غیبت کبری برای شیخ مفید که از بزرگترین فقهای تاریخ شیعه است شرف حضور یافته است. احمد بن على بن على بن ابیطالب طبرسى در کتاب «احتجاج» مى‏نویسد: مکتوبى در اواخر ماه صفر سال 410 (هجرى) از ناحیه مقدسه امام زمان (ع) به شیخ مفید محمد بن محمد بن نعمان - قدس اللّه روحه - رسید. رساننده آن مکتوب گفته است که آن را از ناحیه‏اى متصل به حجاز آورده است . آن نامه چنین این است :

 بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر تو اى دوست مخلص در دین که در اعتقاد به ما با علم و یقین امتیاز دارى. ما شکر وجود تو را به پیشگاه خداوندى که جز او خدائى نیست برده و از ذات بى زوالش مسئلت مى‏نمائیم که رحمت پیاپى خود را بر آقا و مولى و پیغمبر ما محمد و اولاد طاهرین او فرو فرستد و به تو که پروردگار توفیقاتت را براى یارى حق مستدام بدارد و پاداش تو را با سخنانى که از جانب ما مى‏گوئى با صداقت افزون گرداند. اعلام مى‏داریم که به ما اجازه داده شده که تو را بشرافت مکاتبه مفتخر سازیم و موظف بداریم که آنچه به تو مى‏نویسیم به دوستان ما که نزد تو مى‏باشند برسانى. خداوند آنها را به طاعت خود عزیز بدارد و با حفظ و عنایات خود مشکلات آنها را بر طرف سازد.

خداوند تو را با امداد خود بر دشمنانش که از دینش بیرون رفته‏اند پیروز گرداند و در رسانیدن به کسانى‏که اطمینان به آنها دارى به طرزى که انشاء الله مى‏نویسیم عمل کن:

هر چند ما در جائى منزل کرده‏ایم ، که از محل سکونت ستمگران دور است و این هم به علتى است که خداوند صلاح ما و شیعیان با ایمان ما را تا زمانى که دولت دنیا از آن فاسقان مى‏باشد در این دیده است . ولى در عین حال از اخبار و اوضاع شما کاملاً آگاهیم و چیزى از آن بر ما پوشیده نمى‏ماند.

ما از لغزش هائى که از شما ( شیعیان ) سر مى‏زند از وقتیکه بسیارى از شما میل به بعضى از کارهاى ناشایسته‏اى نموده‏اند که نیکان گذشته از آنها احتراز مى‏نمودند و پیمانى که از آنها براى توجه به خداوند و دورى از زشتى‏ها گرفته شده و آنها آنرا پشت سر انداخته‏اند اطلاع داریم . گویا آنها نمى‏دانند که ما در رعایت حال شما کوتاهى نمى‏کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‏ایم و اگر جز این بود از هر سو گرفتارى به شما رو مى آورد و دشمنان شما، شما را از میان مى‏بردند.    

ادامه مطلب...


ارسال در تاریخ شنبه 87/6/2 به قلم محمدحسن

.:
By Ashoora.ir :.